Що таке корм холістик?

Корм класу холістик. Що означає сам термін і яким критеріям має відповідати корм, щоб потрапити до цієї категорії?

Почнемо з визначення. «Холістик» означає «цілісний» і походить від слова Holism. Холізм керується принципом, що ціле завжди є щось більше, ніж проста сума його частин, тому холістична медицина лікує не конкретну хворобу, а людину загалом.

Філософія цілісності допомагає пропорційно заповнити наше життя зробити його змістовним і цікавим, уникаючи дисбалансу. Ці погляди допомагають у стосунках із тими, кого ми любимо, наприклад, з домашніми улюбленцями. Якщо згадати, що наш вихованець – це виходець із дикої природи, то набагато простіше буде зрозуміти його поведінку, попередити дрібні капості – словом, порозумітися з тваринкою.

Та найголовнішим є те, що застосовуючи принципи холізму, можна підібрати харчування, яке буде максимально наближеним до природного раціону «прабатьків» нашого улюбленця, а значить, воно буде корисним і смачним (не будуть же дикі тварин їсти те, що їм не подобається!).

А для того, щоб у чотирилапого друга в мисочці з’явився такий корм, не обов’язково виходити на полювання за дичиною чи в ліс за дикими ягодами. Просто купіть корм нового покоління, що належить до класу холістик. А його виробники вже подбали про те, щоб в упаковці були натуральні інгредієнти високої якості. Індикатором якості є той факт, що всі складники придатні до вживання в їжу людиною: м'ясо зняте з кісток, овочі, фрукти та ягоди.

Добротність інгредієнтів не єдина перевага холістиків. Під час створення рецептур для таких кормів, врахували історію походження домашніх тварин. Всі вони мають «дике» коріння і мисливські інстинкти. Раціон прабатьків наших мурчиків та гавчиків складався з впольованого м’яса і підножного корму.

Звичайно, що така їжа не проходила ніякої термообробки. Тому при виробництві холістичних кормів, даний процес зводиться до мінімуму, адже в дикій природі тварини споживають все сирим.

Рецептура холістичного корму виглядає так:

Основний склад – відбірне м'ясо і риба

Ось, чому дехто вважає, що «холістичний корм» – це натуральний корм. Адже при виготовлені холістиків використовують натуральні інгредієнти. Як джерело протеїну використовують м'ясо: кролика, риби, ягняти, качки, індички, яловичину.

В звичайних кормах корисні білки можуть замінятися субпродуктами або продуктами м’ясної переробки. В результаті такий корм здатний втамувати голод, але стільки користі така заміна принесе організму улюбленця?

А ось при вживанні холістичного корму можна бути впевненим, що чотирилапий друг завжди отримає корисні протеїни, які добре засвоються організмом.

Чому це важливо?

Легка засвоюваність позбавить тварину проблем із травленням, а білки будуть використані, як будівельний матеріал для м’язових волокон. Холістик зробить тваринку бадьорою та енергійною.

Натуральні трави, ягоди, фрукти та овочі замість звичних злаків

Не м’ясом єдиним харчуються хижаки. Будучи вільними, навіть м’ясоїдні тварини вживають в їжу зелені пагони рослин, стиглі плоди овочів, фруктів та ягід.

Це обов’язкова частина раціону, адже завдяки таким добавкам чотирилапі отримують вітаміни для зміцнення імунітету, покращення стану шкіри й шерсті, гостроти зору, зміцнення зубів і кісток та нормалізації роботи кишечника.

Виробники холістиків вирішили, ще не варто порушувати звичаїв природи.
Так в рецептурах зникли злаки і з’явилися трави, ягоди, фрукти та овочі, які не тільки добре смакують, а і служать джерелом вітамінів.

Споживаючи холістичний корм, улюбленець отримує вітаміни та мінеральні речовини природного походження.

Ніяких ШТУЧНИХ смакових добавок, ароматизаторів, консервантів

На жаль, навіть у складі кормів преміумкласу можна зустріти штучні ароматизатори та підсилювачі смаку. При створені холістичних кормів природній смак та аромат зберігається без використання смакових добавок.

Штучні ароматизатори викликають залежність (і у нас, і в братів наших менших), тому, якщо тварина вже звикла до кормів з такими компонентами, буде потрібен час, щоб побороти це явище.

Роль консервуючих речовин у холістичних кормах виконують натуральні компоненти природного походження, наприклад, курячий жир – джерело токоферолів. Він також необхідний для засвоєння жиророзчинних вітамінів і для побудови клітинних мембран.

В чому ж перевага натуральних консервантів перед штучними?

Відсутність останніх сприяє кращому засвоєнню корму, відмінному перетравлюванню і знижує ризик виникнення алергії.

На жаль, на алергію у своїх домашніх вихованців скаржаться багато власників, тому в рецептурі холістиків ви не знайдете складників, які можуть загострити цю проблему, а саме: протеїнів низької якості, хімічних консервантів, цукру, штучних барвників, рослинного білка – кукурудзи та сої.

Отже, обираючи холістичний корм, ми виявляємо турботу про здоров’я нашого улюбленця та даруємо йому насолоду від процесу споживання їжі.