Особливості харчування собак

Коли ви берете цуценя (зазвичай у віці близько двох місяців) найбільш коректним є годування його спеціальними кормами, які мають відповідний склад і структуру для найкращого пережовування незміцнілими щелепами.

Часто можна стикатися з точкою зору що цуценятам, особливо маленьких порід розмочують гранули водою, і згодовують у м’якому вигляді. Потім це взагалі переходить на постійну основу.

Корм Savory для цуценят підходить для першого прикорму із 6 тижнів. Розмочувати гранули можна перший час, доки травлення улюбленця адаптується до того, що їжа може бути не лише м’якою, але й твердою. За пару тижнів це варто припинити, нехай цуценя гризе крокети.

Під час жування добре працюють м’язи щелепи, покращується кровообіг у яснах. Зміна зубів на постійні відбудеться своєчасно. А у подальшому, улюбленці котрі гризуть крокети, а не споживають їх розмоченими мають набагато менше проблем із ротовою порожниною.

Використовувати тренувальні ласощі Ви можете з початку виховного процесу, проте обирайте те саме джерело протеїну що й у кормі

Період становлення процесів травлення варіативно займає до 6 перших місяців життя. У цей період важливо не перенавантажувати шлунок і не експериментувати зі зміною кормів, або ласощів.

Не секрет, що перші виховні процеси починаються із першого дня цуценяти у вашому домі. Але чим тоді можна заохочувати улюбленця? Обирати слід ласощі таким чином, щоб вони були на тій саме протеїновій основі що й сухий корм. У випадку із Savory – обирайте щось на індичці чи курці.

Травлення цуценяти вже адаптувалось до них. А для перетравлювання нових джерел білку потрібні інші ферменти і для тендітного організму це може бути сильним стресом. Щоб уникнути розладів травлення дотримуйтесь цього простого правила.

Собака охоче їсть стільки корму, скільки є у тарілці. Можна знову насипати і вона знову це зробить. Улюбленець не наїдається? Це нормально?

На відміну від котів, у собак дійсно є така цікава особливість. У них дуже специфічне відчуття голоду і часто вони з’їдають усе що бачать, особливо після фізичних навантажень, коли потребують відновлення енергії.

Важливо з самого початку чітко регулювати кількість корму, котрий відведено на один прийом їжі песика.

Собака навпаки погано їсть і доводиться постійно міняти корми, щоб їла хоч щось

Постійно міняти корми, особливо якщо різних класів – шкідливо для здоров’я. Травлення собаки постійно намагається адаптуватися до нового раціону і не може повною мірою засвоювати корисні речовини. Постійні зміни балансу білків та вуглеводів мають накопичувальний ефект і негативно впливають на улюбленця. Загальне самопочуття, активність, стан шкіри, комфорт травлення та випорожнення – все це поступово починає працювати не так як повинно.

Коли згодом улюбленець переходить на повноцінне харчування і хазяїн не бачить змін, слід згадати скільки кормів було змінено за останній рік. Повинен пройти місяць чи два, поки всі алергени вийдуть із крові, пройде процес детоксикації, накопляться корисні речовини із нового корму і лише тоді можна буде оцінити результат.

Що стосується заохочування до прийому їжі – довга прогулянка, або інтенсивне тренування перед їжею розіграє апетит і Ви не впізнаєте свого «примхливого» песика, коли він почне з ентузіазмом їсти те, що ще вчора їв аби як.

Собака їсть більше, або менше норми, зазначеної у таблицях годування

Таблиця годування розрахована на середньостатистичного представника свого віку чи ваги. Потрібно розуміти, що це дуже варіативно і залежить від активності, клімату та індивідуальних потреб.

Перш за все – спосіб життя. Песик, що мало часу проводить на вулиці та цілими днями сидить вдома, очікуючи на повернення господаря, цілком імовірно буде їсти менше норми, бо йому просто нема куди витрачати велику кількість калорій. Собаки, котрі багато рухаються, довго гуляють, займаються на майданчиках, готуються до виставок, тощо, витрачають багато енергії і будуть їсти більше за своїх малоактивних товаришів. Це також нормально.

Влітку усі улюбленці менше їдять. У спекотну погоду собаки мало рухаються, щоб уникнути перегріву, тож не потребують великої кількості енергії. Взимку навпаки, більшість калорій витрачається на обігрів тіла. Особливо це стосується улюбленців що живуть надворі чи багато гуляють. Тому норми годування у холодну пору року будуть збільшуватися. Собаки також часто відчувають зміну вологості, атмосферного тиску, та на демісезонний період буває періодично погано їдять. Якщо Ви регулярно проходите обстеження у ветеринарного лікаря не варто хвилюватися і зі зміною погоди на ліпшу – це пройде.

Індивідуальний фактор також дуже важливий. У межах однієї родини є цуценята, котрі більш активні, краще їдять, а є пасивніші, що споживають менше самі по собі та гірше набирають вагу. Також представники однієї породи можуть мати різну швидкість метаболізму, по-різному розвиватись та споживати корми. Це також зумовлено генетикою.

Не варто забувати і періоди підвищеної фізіологічної потреби, коли собака може споживати більше корму ніж звичайно. Це період вагітності та лактації, коли корисні речовини перш за все йдуть на формування та годування цуценят, а вже потім до організму матері. Періоди одужання та реабілітації, коли організм усі сили кидає на відновлення і потребує більшого ніж звичайно.

Бачите скільки може бути різних факторів, що вносять корективи до кількості спожитого за добу корму. Тож варто завжди прислухатися до свого улюбленця, навчитись його відчувати та розуміти і це допоможе відповісти на багато питань та знайти пояснення багатьом моментам, пов’язаним із піклуванням.

Скільки разів на день годувати собаку і чи важливо зберігати хронологічну педантичність у цьому питанні?

Із появою цуценяти у домі, зазвичай у віці двох місяців, слід починати із харчування п’ять разів на день рівномірними порціями. Поступово, до 6-8 місяців можна переходити на дворазове харчування. Важливо зберігати режим не тільки для того щоб адаптувати процеси травлення до біоритмів, але й для виховного моменту. Це набагато полегшить задачу привчання цуценят до вигулу, бо в туалет вони зазвичай просяться після їжі. Що стосується дорослої собаки, вона так легше звикне до того, коли Ви її годуєте – наприклад о 20:00 після роботи і не буде заздалегідь байдикувати чи скавчати в очікуванні Вас. Також привчання до певного часу сніданку збереже для вас цінний ранковий сон, і Ви будете комфортно співіснувати із улюбленцем. Не дотримуючись певного часу годування Ви навпаки будете потерпати від привертання на себе уваги та вимог вихованця. Тож режим прийому їжі також може вирішити багато проблем непорозуміння із улюбленцем.

Коли краще годувати улюбленця до прогулянки чи після?

Дуже важливий момент – на повний шлунок гуляти та активно грати з собакою не можна. Тут є два варіанти – спочатку прогулянка потім корм, або після прийому їжі дати песику відпочити з пів години, а потім іти гуляти.

Дрібні та середні породи собак, якщо почнуть бігати та стрибати із повним шлунком – їх може знудити. Що стосується велетнів, справи трішечки гірше. Більший об’єм корму у шлунку розбухає під дією шлункового соку та випитої води і набирає вагу. Під час активності важкий шлунок може перекрутитися і заблокується вхід до нього зі стравоходу та вихід до тонкого кишківника. У такому випадку кормові маси починають бродити, виділяється велика кількість газів та починається інтоксикація організму. Помітити це одразу практично неможливо. Вже коли господар приходить з роботи він бачить улюбленця в дуже кепському стані, коли рахунок іде на години. Тож аби ункнути негативного досвіду, варто слідкувати не тільки за режимом годування, але і співвідношенням його до прогулянок чи фізичних навантажень.